OK Lotus

Naši momci iz muške odbojkaške selekcije su se dobro borili danas protiv tima OK Bagdala iz Kruševca, najboljeg tima u Drugoj ligi Zapad Srbije i glavnog konkurenta za Prvu Ligu. Iako smo na kraju poraženi rezultatom 1:3 u setovima (19:25, 22:25, 25:23, 18:25), mladi momci su pokazali neverovatnu igru i borbenost.
Trener Slađana Rutović je bila veoma zadovoljna igrom našeg tima, posebno zbog toga što smo imali nekoliko promena u sastavu. Prvi tehničar Jovašević nam je nedostajao, pa je drugi tehničar preuzeo tu ulogu. Takođe, neki od igrača nisu bili potpuno spremni, ali su svejedno dali sve od sebe. Osvojili smo jedan set i pokazali da se možemo nositi sa jakim ekipama. Posebno se istakao Filip Savić, kao i Veljko Marković i Dimitrije Vujović, koji je nedavno pozvan i u reprezentaciju Srbije. Interesantno je da je Dimitrijev protivnik, srednji bloker OK Bagdale, imao čak 37 godina, dok Dimitrije ima tek nepunih 16 godina.
Nakon muške utakmice, naša ženska ekipa je odigrala izuzetno uzbudljivu utakmicu protiv tima OK Trendex iz Prijepolja, takođe u Drugoj ligi Zapad Srbije. Nakon pet setova, naše devojke su uspele da ostvare pobedu rezultatom 3:2 (19:25, 25:13, 23:25, 25:15, 15:11).
Narednog vikenda naše devojke gostuju u Kraljevu, dok naši momci sledeće nedelje putuju u Prijepolje. Držite nam palčeve i podržimo naše odbojkaše u narednim mečevima!
Sportski pozdrav od Odbojkaškog kluba Lotus.
Sava Gucunski