Matis letnja akcija 2025
Sport

Pobeda kadetskog tabora Borca posle produžetka!

Borac Mozzart – Bkk Radnički 87:77 (21:19; 17:28; 25:23; 12:5; 12:2)

304pregleda

U okviru 10. kola Triglav kadetske lige Srbije mladi košarkaši Borca Mozzart dočekali su na parketu vršnjake iz Bkk Radničkog. Bio je to meč pun preokreta, što govori da je i jednom i drugom sastavu bilo stalo da dođe do trijumfa. Publika je čak imala priliku da pogleda i jedan produžetak. A kako samo jedan tim može da se okiti lovorikama, ovog puta je to učinio čačanski, koji je posle 45 minuta košarkaškog nadmetanja slavio skorom 87:77 (21:19; 17:28; 25:23; 12:5; 12:2).

Nakon ovog izuzetno važnog trijumfa Borac Mozzart se nalazi na skoru od dve pobede i osam poraza. S druge strane, Bkk Radnički je pet puta slavio, dok je četiri puta doživeo poraz.

Najbolji pojedinac u redovima Čačana bio je Petrović, koji je ubacio 27 poena. Sledio ga je Đinović sa 21, Tripković je postigao 11, dok je Vučetić dodao 10 poena. U redovima gostujuće ekipe istakao se Bosnić sa 15 poena.

U sledećoj rundi Borac Mozzart će gostovati u Subotici ekipi Dunava 2014, a Bkk Radnički će ugostiti Trijumf. Ti mečevi su planirani za predstojeći vikend.

Borac Mozzart: Banašević 6, Dimitrijević 2, Mihajlović, T. Tripković 6, V. Tripković 11, Petrović 27, Kovač, Milović, Vučetić 10, Lapčević 4, Mijatović, Đinović 21.

Bkk Radnički: Pravilović 8, Milovanović 5, Čađenović, Avramović 9, Birišić 8, Šipčić 5, Mirković 2, Ašćerić 11, Bosnić 15, Šćekić 12, Veljović 2, Stanković.

Tekst: Nikola Minović/Đurđe Mečanin/Kablarnet.rs

Foto: Sava Gucunski

Ostavite komentar