Humanitarni radMozzart

HUMANITARNI TIKET U PODNE: VASIL HADŽIMANOV tipuje za Nađu Marković, 1519 na 3030

Naš sjajni muzičar, profesor, osnivač VHB – a i član benda “Trio Sveti” očekuje plemeniti dobitak od 124.300 dinara!

156pregleda

Danas vam predstavljamo jednu fascinantnu ličnost, muzičara koji osvaja svojom energijom i virtuoznošću. Upoznajte Vasila Hadžimanova, pijanistu, kompozitora, aranžera i pedagoga, koji je postao nezaobilazna figura srpskog džeza. Vasil je zasigurno nasledio gen za muziku od svojih roditelja i familije, koji su ostavili neizbrisiv trag u balkanskoj muzici i kulturnom nasleđu. Nakon završenog školovanja na čuvenom Berkli koledžu za muziku, odlučuje da se vrati u svoju rodnu Srbiju, gde osniva Vasil Hadžimanov bend. Od samog početka, bend je bio poznat po modernim i progresivnim zvucima, izmešanim sa različitim muzičkim žanrovima i stilovima koje bi danas opisali kao svetsku muziku. Pored svog benda, Vasil je takođe nastupao sa vrhunskim muzičarima kao što su Marko Đorđević i Branko Trijić, kao deo sastava Trio Sveti. Kroz godine, Vasil Hadžimanov bend je objavio osam albuma, od kojih su mnogi postigli izvanredan uspeh i dobili pozitivne kritike širom sveta. Njegova muzika takođe se često može čuti u filmovima, dokumentarcima i TV emisijama.

“U bendu su saksofonista Rastko Obradović, basista Miroslav Tovirac, bubnjar Viktor Filipovski i Ratko Dautovski. Promocije novog albuma imaćemo u Zagrebu, Beogradu, a predpremijera nekih numera bila je u Čačku. Bend je postao većinski makedonski. Ja sam tri decenije muzički aktivan, sviram i etno muziku sa naših prostora. Po površini smo mali, ali neverovatno kulturno bogati. Fokus se mora baciti na lepotu umetnosti koju imaju da ponude stanovnici Balkana”, ističe naš plemeniti kladilac i startuje sa tipovanjem.

U 16.00 sati igraju Astana – Dinamo Zagreb. Prvu utakmicu dobili su Modri sa 4:0 pa ne bi trebalo da ima problema u revanšu. Domaći su izgubili i poslednju utakmicu, Dinamo je dobio Istru sa 3:0, a još nije primio gol od Astane, za 270 minuta. AEK je novi rival, najverovatnije Dinamu jer i u Astani ne veruju u čudo.

“UG 3+ , za kvotu 1.95”.

Tri sata kasnije sastaju se (19.00) Makabi Haifa – Šerif   odnosno Genk – Servet. Moldavci su slavili sa 1:0, ali su Izraelci imali tri pobede pre poraza. Bolji iz ovog meča verovatno ide u Bratislavu. Genk dočekuje Servet nakon remija u Švajcarskoj. Na poslednjim utakmicama dva sastava viđeno je po četiri gola. Treba reći da su Belgijanci slavili sa 4:0, a Švajcarci igrali 2:2.

“KI 1, 1.45, na Makabi i TGG gg3+, 2.05, na duelu Genk – Servet”.

 
Poslednja utakmica na dobrotvornom listiću startuje u 20.30, Galatasaraj – Žalgiris. U Litvaniji je bilo 2:2. Od Graca je Galata izgubila sa 2:0, Žalgiris ima pobedu, remi i poraz. Ludogorec ili Olimpija pobednika čeka u polufinalu.

“KMB 1&4+, 2.20”, završava tipovanje gost čija je muzika proglašena umetničkim delom od nacionalnog značaja za Srbiju.

Vasil Hadžimanov, Mozzartov dobrotvorni kladilac, za nas govori da li je u njegovoj porodici bilo mesta za sport?

“Imao sam vremena i za sport. Trenirao sam tenis i karate kod Ilije Jorge. Detinjstvo u bloku 45, na Novom Beogradu, je bilo idilično. U to vreme, blok je bio prava suburbija, sa terenima za sve vrste sportova. Vasil je provodio puno vremena napolju, igrajući se i prateći tenis i fudbal, što je za njega predstavljalo veliki spektakl. Želim da sa vama podelim neke od najvećih sportskih ikona koje su me inspirisale tokom godina. Iako sam sada profesionalni muzičar oduvek sam gajio strast prema sportu i praćenju najboljih sportista. Jedan od prvih sportista koje sam obožavao su teniski velikani Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer. Ali moj interes za sport nije stao samo na tenisu – takođe sam se divio bivšim NBA košarkašima poput Medžika, Leri Birda i Karima Abdul – Džabara. Moram spomenuti i nezaobilaznog Majkl Džordana čije ime zaslužuje da uvek bude ponovljeno. Kada je reč o fudbalu, brazilski fudbaleri Ziko, Sokrates, Eder, Falkao i celi njihov tim su me oduševljavali svojim umećem i stilom igre. Kasnije sam postao strastveni navijač Mančester Junateda. Sve je počelo pre oko 20 godina, kada sam, gledajući utakmicu na televiziji, video fudbalere u plavim i crvenim dresovima. Ispostavilo se da su to bili Everton i Mančester Junated, ali moje srce je od tada pripadalo crvenoj strani grada. Imena poput Ser Aleksa Fergusona, Rajana Gigsa, Pola Skolsa, Nemanje Vidića, Vejna Runija i Kristiana Ronalda su mi postala omiljena”.

I danas želimo da sa vama podelimo lepe vesti. Mozzartova plemenita akcija, Humanitarni tiket u podne, ostvarila je veliki uspeh. Nije nam potrebno da vam kažemo koliko smo ponosni jer smo uspeli da osvojimo srca mnogih poznatih ličnosti u našoj zemlji.

Kada kažemo poznate ličnosti, mislimo na glumca Aleksandra Srećkovića, strelca Damira Mikeca, košarkaša Miloša Teodosića i 3×3 šampiona Marka Brankovića. Njihova podrška, kao i podrška ministra za sport Zorana Gajića, voditeljke Nataše Miljković, odbojkašice Stefane Veljković, reportera Milana Bigovića i kompozitora Radeta Radivojevića. Zaista se veliki broj ljudi, zaključno sa današnjim tiketom, njih 2604, priključio ovom izvanrednom humanitarnom poduhvatu. Zahvaljujući njima, kompanija Mozzart je donirala neverovatnih 29.421.209 dinara!

Jednostavno rečeno, zajedno smo uspeli da napravimo pozitivnu promenu u svetu oko nas. Hvala svima koji su se pridružili ovoj akciji i dali svoj doprinos. Vaša podrška je zaista neprocenjiva i znači nam mnogo! Nastavite da pružate podršku i da širite pozitivnu energiju. Samo zajedno možemo da ostvarimo velike stvari.

Moramo da vam ponovimo koliko smo uspešni u našem naporu da pomognemo zdravstvu u Srbiji kroz humanitarnu akciju Bitka za bebe. Zahvaljujući podršci i donacijama, MOZZART je do danas donirao veliki broj inkubatora srpskim porodilištima, kao i respiratore koji su opremili brojne zdravstvene centre širom zemlje. Zajedno smo napravili značajne promene u srpskom zdravstvu, i na tome smo veoma zahvalni.

Tu se priča ne završava. Uzbuđeni smo što vam možemo saopštiti da smo osnovali Mozzart Fondaciju, koja se bavi društveno odgovornim radom. Naša fondacija će omogućiti realizaciju širokog spektra humanitarnih akcija pod sloganom “Naš pogled srcem”. Jedna od tih akcija uključuje donaciju sportske opreme manjim klubovima i udruženjima. Takođe, naša fondacija je uključena u akciju “Sto terena za jednu igru”, koja ima za cilj obnovu sportskih terena širom Srbije. Do sada smo obnovili više od 90 košarkaških igrališta, a jedno od njih nosi ime legende Dušana Dude Ivkovića, dok je drugo dobilo ime po velikom Vasiliju Vasi Miciću. S ponosom možemo da kažemo da otvoramo 97. obnovljeno košarkaško igralište u čast legendarnog Aleksandra Saše Đorđevića. Ali ova humanitarna akcija ne prestaje, nastavićemo otvaranje novih terena i igrališta širom zemlje. Takođe, nastavićemo da podržavamo lokalnu sportsku zajednicu i promovišemo zdrav način života, pružajući podršku poznatim sportskim junacima poput kapitena košarkaške reprezentacije Vladimira Lučića ili našim zlatnim 3×3 basketašima.

Na kraju, želimo da vam se zahvalimo što ste deo naše Mozzart porodice. Vaša podrška nam daje snagu i inspiraciju da nastavimo sa humanitarnim i sportskim aktivnostima. Među poznatim ličnostima koje se ističu svojim humanitarnim tiketima su Andrea Trinkijeri, Ivan Jović, Strahinja Gavrilović, Vanja Bulić, Momčilo Bajagić, Uroš Tripković, Radomir Antić, Vojin Ćetković, Vojkan Borisavljević, Zdravko Čolić, Jovan Maljoković, Nenad Stojmenović, Sara Sakradžija, Milan Caci Mihailović, Miloš Teodosić, Danica Ristovski, Dimitrije Ilić, Marko Tejić, Srđan Vasiljević, Milica Mandić, Branislav Trifunović, Predrag Miljuš, Dragana Cvijić, Boris Režak, Duško Pijetlović, Prof. Branko Đurović, Duško Nikolić, Zoran Vujičić, Milan Pavkov, Ana Joković, Ivica Šurjak, Emir Kusturica, Aleksandar Srećković, Nikola Mišković, Dejan Mišković, Zoran Višić, Ljubiša Stojanović, Milan Mačvan, Nenad Brnović, Ivan Paunić, Dejan Ristić, Milena Pavlović Čučilović, Antun Novaković, Pero Antić, Ivan Ivković, Brajs Džouns, Nebojša Vučićević, Darko Tešović, Aleksandar Simetrija Đorđević, Zoran Njeguš, Milan Zelen, Predrag Jeremić, Igor Gluščević, Slavoljub Krnjinac, Mirko Milikić, Mladen Krstajić, Vanja Savić, Vladimir Lučić, Danilo Nikolić, Olja Lević, Milovan Ćirković, Danilo Anđušić, Moka Slavnić, Marko Baćović, Radivoje Lale Bojičić,Vladimir Jocović, Goran Bjelogrlić, Nenad Nerandžić, Bojan Todorović, Momir Rnić, Milica Zarić, Dušan  Marković, Žarko Paspalj, Boris Pingović, Miloslav Samardžić, Vuk Saletović, Ivana Ilić, Nina Radovanović, Damir Mikec, Predrag Kolarević, Petar Grašo, Strahinja Rašović, Stefana Veljković, Predrag Kolarević, Đorđe Pejak, Ivana Katanić, Dušan Čeganjac, Bianka Buša, Andrija Racić, Inspektor Blaža, Maja Zmaja Stojanović, Nikola Kalinić, Milorad Popović, Vedran Borovčanin, Milan Petrović, Aleksandar Todorović, Aleksander Sekulić, Lazar Marković, Vukašin Vule Mandić, Stefan Kovačević, Zoran Gajić, Faruk Hadžibegić, Nenad J. Popović, Petar Gajić, Lenče Kukić, Zorka Gojković, Milan Bigović, Rade Radivojević, Luka Cerovina, Aleksandar Ivković – Aco Šerif, Gagi Nikolić i Nataša Miljković.

Ponosni smo što pored humanitarnog rada, Mozzart podržava i naš sport. Mozzart je naslovni sponzor mnogih sportskih klubova i organizacija, uključujući KK Partizan, KK Borac, FK, RK i OK Vojvodina, FK Željezničar iz Sarajeva, FK Velež, FK Spartak iz Subotice, FK Radnički 1923, FK Napredak, FSS, KSS, OSS i FK OFK Beograd. Partnerstvom sa sportskim organizacijama, Mozzart pokazuje svoju predanost razvoju sporta u regionu i podršku mladim talentima.

Ivica Šurjak, proslavljeni eks – jugoslovenski i splitski fudbaler, čija renomirana karijera oduševljava ljubitelje fudbala, postao je 843. učesnik u Humanitarnom tiketu u podne koji organizuje MOZZART. U svojoj impresivnoj igri tokom sastavljanja tiketa, Šurjak je zapanjujuće uspeo da ostvari dobitak u iznosu od neverovatnih 823.600,00 dinara. Ono što čini ovu priču još značajnijom je činjenica da je ovaj dobijeni iznos Ivica odlučio da usmeri u pravcu Udruženja roditelja dece obolele od malignih i retkih bolesti – ZVONČICA. Ovo udruženje već ima jedan rekordni dobitak u MOZZARTOVOM Humanitarnom tiketu u podne od čak 726.200,00 dinara.

Podrška koju pruža MOZZART humanitarnim organizacijama ne prestaje samo u Srbiji. Naime, svakog dana, kompanija MOZZART donira i uplatu od čak 100 konvertibilnih maraka kolegama u Bosni i Hercegovini kao deo njihove posvećenosti humanitarnim ciljevima. Takođe, bilo bi značajno da napomenemo da eventualni dobitak koji će se ostvariti na ovom tiketu, kolege iz BiH će imati priliku da doniraju za humanitarnu organizaciju, udruženje, fondaciju ili pojedinca po svom izboru. Na taj način, MOZZART nastavlja tradiciju podrške onima kojima je pomoć najneophodnija, sa kolegama koji se nalaze na terenu i najbolje razumeju potrebe zajednice u kojoj deluju.

Važno je napomenuti da su kvote koje su korišćene prilikom sastavljanja Humanitarnog tiketa u podne bile aktuelne u tom trenutku. U slučaju eventualne promene termina odigravanja mečeva, postignuti rezultat će biti konačan ukoliko se utakmice odigraju u roku od 50 sati od vremena koje je navedeno u ponudi za klađenje. Ukoliko se sportsko takmičenje ne održi u tom roku, kvota 1 će se primeniti za odgovarajući događaj.

Ukoliko se tiket odigra i gost ostvari dobitak, njegova plemenita pobeda će služiti kao još jedan podsetnik na to koliko je solidarnost i zajedništvo važno u održavanju humanitarnog duha. Hvala svima na razumevanju!

Piše: Đurđe MEČANIN/ MOZZART SPORT

djurdje.mecanin@mozzartbet.com

 

 

 

 

 

 

 

Ostavite komentar