Sport

Marko Marinović: Uz pravi pristup, smatram da možemo da slavimo u Zemunu

Borac savladao Mladost u Čačku, sledi okršaj u Zemunu (ponedeljak, 17:00; Arena sport 1)

403pregleda

Tim iz grada na Moravi opravdao je očekivanja svojih vernih navijača, jer je na domaćem parketu savladao Mladost MaxBet 102:86 (31:28; 20:27; 30:20; 21:11).

Iako je meč okončan ubedljivom razlikom, Borcu nije bilo lako da dođe do pobede. Naročito u prvom poluvremenu su gosti iz Zemuna stavljali na silne muke svog rivala. To posebno važi za Bojića, koji je pogađao iz svih pozicija.

Međutim, kada su se timovi vratili iz svlačionica na poprište okršaja, stvari su se drastično promenile. Proradili su šutevi domaćih igrača, pojačan je intezitet igre u odbrani, dok je Mladost počela polako da posustaje. Iz minuta u minut Čačani su povećavali rastojanje, da bi na kraju duel završili sa 16 poena u plusu.

Marko Marinović, šef struke Borca, ističe da je Mladost pružila dostojan otpor, naročito u prvom poluvremenu.

,,Mladost je ekipa sastavljena od odličnih pojedinaca, koje mi nismo uspevali da kontrolišemo u prvom poluvremenu, što su oni kažnjavali. Primili smo previše poena na domaćem terenu, što ne sme da se dešava. Ali smo u drugom poluvremenu pojačali odbranu, a to je na kraju kao rezultat imalo ubedljivu pobedu”, rekao je trener Čačana.

Borac odmah arhivira trijumf kraj Morave, jer je prinuđen da se okrene sledećem susretu.

,,Imamo samo dan pauze da se odmorimo i oporavimo od prve utakmice i spremimo za drugu. Već u ponedeljak smo u Zemunu, gde nas očekuje utakmica broj dva protiv Mladosti. Nema sumnje, želimo da na gostovanju ostvarimo novu pobedu i tako opravdamo svoj renome. Uz pravi pristup, smatram da možemo da slavimo u Zemunu”, smatra Marinović.

Takođe, strateg Borca je još dodao.

,,Čestitam Mladosti na fer i korektnoj borbi i dobroj utakmici. Mislim da je meč bio zanimljiv za gledaoce, jer je bilo puno poena. Nadam se da će takav biti i sledeći. Takođe, moram da čestitam i svojim igračima, znam koliko im je teško da se motivišu za igru”, kazao je Marinović.

Protiv Mladosti finu minutažu su imali igrači iz juniorske selekcije Borca, Đorđe V. Ćurčić i Luka Andrić.

,,Dali smo i ponovo ćemo dati šansu našim mladim igračima. A pružićemo priliku i košarkašima iz kadetskog pogona, koji ovog vikenda igraju završni turnir”, završio je Marko Marinović.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet.rs