Matis letnja akcija 2025
Sport

Davor Berber na novom radnom zadatku kao selektor ženske reprezentacije Maldiva

Žene su inteligentnije, više koriste mozak, disciplinovanije su, odgovornije, brže shvataju tehničko – taktičke zadatke!

2.1Kpregleda

Trener Davor Berber angažovan je za selektora ženske fudbalske reprezentacije Maldiva. Berber je poznato trenersko ime na tamošnjim prostorima jer je radio u sedam zemalja. Bio je selektor Bangladeša, Mongolije, radio je u Omanu, Bahreinu, Indiji, Hong Kongu…U Srbiji, sa Novim Pazarom, sačuvao je Pazarcima najviši rang. Sa ženskim fudbalom se prvi put susreće na Maldivima. Uključen je u razvoj ženskog fudbala na nivou FIFA. Podmladio je reprezentaciju, u selekciji ima pet devojaka starijih od 25 godina, a ostale su znatno mlađe.

“Devojke su zainteresovane za ženski fudbal, ali su daleko od najvećih sila iz regiona Japana, Kine, Južne Koreje, Australije, da ne govorim o reprezentacijama SAD –a, Nemačke, skandinavskih selekcija…Razlika između ženskog i muškog fudbala je u motoričkim sposobnostima koje su na strani jačeg pola, ali su žene inteligentnije, više koriste mozak, disciplinovanije su, odgovornije, brže shvataju tehničko – taktičke zadatke. Kao profesionalac želim da napredujem, da se okušam i u boljim ženskim klubovima. Ukoliko budem napredovao u ovom fahu voleo bih da treniram i neke kvalitetnije reprezentacije devojaka. Uvek mi je otvorena mogućnost da se vratim na muški fudbal jer imam sve potrebne licence, a išao sam na sve edukacije”, kaže za Mozzart Davor Berber.

Davor Berber nam otkriva neke interesantne podatke o ostrvima u Indijskom okeanu.

“Maldivi su turistička destinacija sa dva najveća (Male i Hulu Male) ostrva koja se vode kao glavni grad. Između je aerodrom, sve je povezano, a lokalno stanovništvo živi na manjim ostrvima, ima ih preko 20. Stranci prave veštačka ostrva sa bogatim turističkim sadržajima. Cene su duplo više nego u Srbiji, pa naši ljudi teško mogu da priušte odmor na Maldivima. Bliski su sa Indusima, jedu sličnu hranu, začinjenu i ljutu. Indijska kuhina je mahom zastupljena”.

Nas je interesovalo i kakva je situacija sa Covidom – 19 odnosno koliko su informisani o ratu u Ukrajini.

“Na Maldivima su svi vakcinisani sa buster dozom, možda na manjim ostvima ima nevakcinisanih. Kriterijumi su strogi. Sedam dana, po mom dolasku na ostrvo proveo sam u karantinu. Nisam mogao da idem sa nacionalnim timom u Tadžikistan dok se nisam imunizovao. Sada su upućeni i u sukob u Ukrajini, prate sve, obavešteni su. Stanovnici Maldiva su pismeni ljudi, skoro svi govore strane jezike i mislim da su pod patronatom Britanaca i SAD – a. Nije im potrebna viza za Englesku, školuju se u Londonu, Americi…”.

Naravno, znaju za našu domovinu.

“Za Srbiju znaju i zbog Novaka Đokovića, ali i naših fudbalera koji su igrali ovde. Trenutno, Miloš Kovačević nastupa na Maldivima i Miloš je poslednjih šest godina ovde. Stigao je i Miodrag Ješić koji trenira ovdašnji najveći klub u kome nastupa preko 10 reprezentativaca. Reprezentacija u malom, dominantni su, a spremaju se za Azijski kup. I Risto Vidaković je radio na Maldivima, a trenutno su ovde dvojica igrača iz Crne Gore, Ivanović i Kartal”, zaključuje javljanje sa Maldiva Davor Berber

 

djurdje.mecanin@mozzartbet.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostavite komentar