Borac doživeo poraz na gostovanju u Subotici
Spartak Office Shoes – Borac Mozzart 92:66 (17:21; 28:13; 26:19; 21:13)

U pretposlednjem, 9. kolu plej-auta AdmiralBet ABA lige, košarkaši Borca Mozzart gostovali su na severu Bačke, u Subotici, gde ih je ugostio domaći Spartak Office Shoes. Oba tabora imala su veliki motiv pred okršaj, jer je i jednima i drugima pobeda bila od velike važnosti. Iz tog razloga borba je bila silna tokom svih 40 minuta. Ipak, na kraju susreta, trijumf je završio u rukama domaćina, koji je slavio rezultatom 92:66 (17:21; 28:13; 26:19; 21:13).
Borac je imao početak kakav je mogao poželeti. Već u uvodu je uspeo da se nametne rivalu svojim dobrim rešenjima u ofanzivi, pa je posle nekoliko minuta imao dvocifrenu prednosti (2:12). A pošto Spartak nije imao adekvatno rešenje za sjajnu igru Čačana, bio je prinuđen da kaska za njima. Zahvaljući pozitivnim stvarima u oba smera, gosti su dugo uspevali da odolevaju naletima rivala i da ga drže na pristojnom rastojanju. Tek u završnici prve deonice Spartak je uspeo da smanji zaostatak i približi se protivniku.
Dobru igru sa kraja prve Spartak je nastavio početkom druge deonice, pa je vrlo brzo preuzeo vođstvo (22:21). Borac je ulagao silan napor kako bi sprečio suprotnu stranu da potpuno preuzme kontrolu meča. Bio je kadar da drži duel u rezultatskoj klackalici, što je, imajući sve u vidu, bila dobra stvar. Ipak, u drugom delu situacija se promenila. Spartak je uspeo da veže nekoliko pogodaka sa distance, pa se na taj način odlepio (38:28). Do odlaska na veliki odmor Borac je pokušao da se približi, ali nastojanje mu je ostalo neispunjeno.
Na startu trećeg dela namenjenog za igru ekipe su se smenjivale u postizanju poena. To je više pogodovalo domaćinu, koji je posedovao finu zalihu poena. Ipak, Borac nije bio demoralisan, već je ulagao napor kako bi što pre ozbiljno prišao rivalu. Međutim, vreme je prolazilo, a Čačani su samo na momente zaostajali jednocifrenom razlikom. Nakon 30 minuta košarkaškog nadmetanja, Spartak je bio u prednosti i na korak od slavlja.
Završnih 10 minuta susreta nisu doneli neku bitniju promenu. Spartak je uspevao da drži rivala na ozbiljnoj razlici, tako da nije bilo govora o bilo kakvoj neizvesnosti. Istina, Borac se trudio da nešto promeni i pokušavao je da se što više približi protivniku. Jeste na trenutke smanjio deficit, ali to je bilo sve, tako da je domaćin na svoj konto upisao novu pobedu.
Spartak Office Shoes: Cerovina, Drobnjak 8, Henlan 2, Momirov 12, Medarević 9, Gegić 6, Ilić 8, Hokins 12, Kolman-Džons, Bodrožić 3, Nikolić 22, Rebić 10.
Borac Mozzart: Radović, Nikolić 6, Jošilo 8, Ćurčić 8, Fundić 2, Uskoković 14, Mušikić 4, Krunić, Čarapić 12, Manojlović 12.
Tekst: Nikola Minović/Đurđe Mečanin/Kablarnet.rs
Foto: Spartak Office Shoes/Damir Vujković



