Sport

Borac Mozzart poražen u Zadru

Zadar – Borac Mozzart 85:75 (26:16; 25:14; 12:24; 22:21)

Zadar, 27.01.2023. - Dvorana Krešimira Ćosića na Višnjiku. Utakmica 17. kola AdmiralBet ABA lige između KK Zadar i KK Borac Mozzart. Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN
465pregleda

Na redu je da bude realizovano 17. kolo AdmiralBet ABA lige, a prvi susret rečene runde je igran u Zadru, gde je istoimeni domaćin dočekao čačanski Borac Mozzart. Bio je to meč starih znanaca, još iz doba ex-Yu košarke. Ovog puta, pobedu je na svoj konto zabeležio domaći tim, koji je posle 40 minuta silne borbe slavio skorom 85:75 (26:16; 25:14; 12:24; 22:21).

Nakon nekoliko uvodnih promašaja obe ekipe prvi je loptu u koš spustio domaći tim. Usledili su dobri napadi Zadra, pa je, čini se lako, došao do serije 7:0. Borac, s druge strane, nije uspeo da pogodi više od četiri minuta. Tek je Gagić, nakon što je prošlo pola deonice, uspeo da donese timu prvi pogodak. Zatim je Todorović bio uspešan sa distance, a onda je ponovo Gagić bio uspešan, tako da je Borac došao na posed zaostatka (10:7). U nastavku susreta Zadrani ponovo došli do svoje igre, pa su čak stekli +10 (26:16).

Početkom drugog dela utakmice Zadar je dodatno učvrstio svoju igru, pa je gotovo konstantno imao dvocifrenu prednost u svojim rukama. Štaviše, posle trojke Žganeca, otišao je na +13 (35:22). To je bio alarm za trenera Mijatovića da pozove novi tajm aut. Stvari se nisu znatno promenile. Osim Gagića i Todorovića, Borac više nije imao raspoloženih igrača u svojim redovima, tako da je bio prinuđen da kaska za domaćinom. Da stvar bude gora, krajem druge četvrtine Zadar je došao do kote 21 (51:30). Dobra igra u oba pravca itekako se isplatila Zadranima, koji su jednim korakom bili nadomak pobede.

Poenima Gagića, Boldvina i Novakovića gostujući sastav je otvorio drugo poluvreme. Iako je još uvek puno zaostajao, ti potezi i serija 7:0 su pokazali da ne namerava da se preda. A pošto je video silan motiv kod gostiju, trener Jusup je odmah tražio minut odmora. Odgovor je ubrzo stigao od Žganeca, pa je Zadar sprečio povratak rivala u meč. Uprkos činjenici da nije briljirao, domaćin je igrao dovoljno dobro kako bi čuvao prednost stečenu u prvom poluvremenu. To ipak nije dugo potrajalo. Borac je bio strpljiv i pametan, pa je sjajnom enegijom i velikim zalaganjem ozbiljno prišao domaćinu. Kada je Čarapić pogodio za tri, deficit je iznosio svega sedam poena (61:54). Čačani su itekako imali čemu da se nadaju u završnoj deonici.

Trojkom kapitena Todorovića krenula je odlučujuća četvrtina. Zatim je pogodio i Gagić, pa je Borac prišao na minus četiri (63:59), što zaista dugo nije bio slučaj. Zadar je odgovorio sa četiri vezana poena, tako da je mogao malo da odahne. U minutima koji su usledili Čačani su na sve načine pokušavali da potpuno istope kapital Zadra. Ali domaćin je u svojim redovima imao Božića, koji je pogađao uvek kada je trebalo. A posle trojke Drežnjaka, Zadrani su otišli na plus devet (74:65). Borac, razumljivo, nije klonio duhom, već je nastavio da pokušava da poravna skor. Međutim, Zadar nije igubio prisebnost u završnici, pa je uprkos svim pokušajima Borca uspeo da se odbrani i zabeleži novi trijumf. Naravno, sjaj pobede domaćina pomračilo je izuzetno sramotno navijanje njegovih navijača, koji su u završnici provocirali igrače Borca i upućivali im skaredne poruke.

Zadar: Dejvis 7, Jordano 12, Klarica, Sikirić, Žganec 7, Čampara 5, Njegovan, Lakić, Drežnjak 19, Božić 22, Ramljak 5, Šantelj 8.

Borac Mozzart: Boldvin 5, Glišić, Lešić 7, Petrović, Tomašević, Gagić 20, Kočović, Novaković 6, Radonjić 3, Todorović 14, Čarapić 6, Hejl 14.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet.rs