Sport

Čačak 94 Quantox ubedljivo poražen od Spartaka

Spartak Office Shoes – Čačak 94 Quantox 106:74 (25:25; 30:13; 29:17; 22:19)

248pregleda

U okviru 4. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, na parketu hale ,,Dudova Šuma“, sastali su se domaći Spartak Office Shoes i gostujući Čačak 94 Quantox. Bio je to meč od velike važnosti za izabranike Vladimira Lučića. Naime, tabor iz grada na Moravi u prve tri runde nije uspeo da slavi u domaćem takmičenju, tako da mu je pobeda bila preko potrebna. Zbog toga su Čačani pokušali da ostvare prvi trijumf protiv kvalitetnog protivnika kakav je Spartak, ali im se trud i zalaganje na kraju nisu isplatili, jer su poraženi ubedljivim rezultatom 106:74 (25:25; 30:13; 29:17; 22:19).

Od trenutka kada je započeo okršaj Čačak 94 je preuzeo inicijativu. Bila je jasna želja gostiju da se sa severa Bačke vrate ovenčani lovorikama. Istina, prednost nije bila znatna, svega jedan posed, ali je bila konstantna, tako da je budila nadu. Tek u drugoj polovini prve deonice Spartak je uspeo da poravna skor (11:11). Tada je došlo i do preokreta, jer je domaćin uskoro i poveo. A pošto je uspeo da nađe pravi ritam, Spartak je povećao svoj suficit na osam poena (19:11). Uz dosta truda, Čačak 94 je do kraja prvog perioda, predvođen raspoloženim Pantićem, uspeo da potpuno anulira deficit (25:25).

Za razliku od prvog kvartala, drugi je nešto bolje krenuo Spartak, koji je konstantno vodio. Štaviše, posle četiri minuta igre, došao je domaćin do solidnih plus sedam (37:30). Čekao se odgovor Čačana, koji su vezali četiri poena, pa su prepolovili zaostatak. Međutim, Spartaku nije trebalo mnogo da ponovo se odlepi, pa je trener Lučić bio primoran da zatraži tajm aut. Ipak, njegov tim nije pokazao reakciju, pa je domaćin nastavio da vodi. Štaviše, pred sam kraj prvog poluvremena došao je Spartak do +17 (55:38), što je bilo najveće vođstvo do tog trenutka. Morao je Čačak 94 dobrano da se pomuči kako bi u drugih 20 minuta preokrenuo rezultat.

Pošto su se timovi vratili na parket, Spartak je nastavio da radi dobar posao koji je započeo u drugoj deonici, pa je čak došao do kote 25 (65:40). Čačak 94 je na sve načine pokušavao da zaustavi nalet rivala, koji je sigurnim koracima išao ka trećoj pobedi u ligi. Ali kako u tom nastojanju nije bio uspešan, Spartak je nakon 30 minuta igre imao zaista finu prednost na svom kontu.

U odsudnom delu utakmice Čačak 94 je potrošio i poslednje atome snage kako bi pokušao da nešto promeni. Ali to nastojanje mu se na kraju izjalovilo. Uprkos velikoj želji Čačana, na koncu susreta dva boda je pribeležio domaći sastav, pa će puleni trenera Lučića morati da traže pobedu u narednom kolu.

Tri igrača Čačka 94 Quantox meč su završili sa dvocifrenim učinkom. Mladen Pantić je postigao 21 poen, Miloš Dimić 18, dok je Đorđe V. Ćurčić dodao 13 poena.

Spartak Office Shoes: Hardi 16, Jugović 6, Ilkić 7, Prlja 6, Dodić 9, Nikolson 11, Kojić 2, Gazibegović 9, Opoku 6, Danilović 11, Sokolović 8, Barna 15.

Čačak 94 Quantox: Radovanović 2, Đ. V. Ćurčić 13, Andrić 1, Tatić, Tresač 2, Paunović 2, Đ. M. Ćurčić 6, Majstorović 7, Dimić 18, Pantić 21, Ndijae, Gugović 2.

Tekst i foto: Nikola Minović/Kablarnet.rs