Sport

DEJAN MIJATOVIĆ posle poraza od Igokee: Pali smo psihološki…

Igokea m:tel – Borac Mozzart 78:62 (23:17; 14:13; 17:18; 24:14)

419pregleda

Košarkaši Borca Mozzart doživeli su novi, drugi poraz od kolega iz Igokee m:tel. U okviru 18. kolu AdmiralBet ABA lige, u meču odigranom u Laktašima, domaćin je u poslednjoj deonici slomio otpor gostiju, pa je posle 40 minuta nadmetanja slavio skorom 78:62 (23:17; 14:13; 17:18; 24:14).

Dejan Mijatović, kormilar Borca Mozzart, u nekoliko rečenica je analizirao minuli susret.

,,Čestitam Igokei na zasluženoj pobedi. Imali smo nameru da dođemo na gostovanje i da se predstavimo u dobrom svetlu, baš kao što smo to uradili u Čačku, bez obzira na poraz. Ali momenat koji je presudio duel desio se pri rezultatu 48:46. Nismo zagradili, Jošilo je pogodio za tri, a onda je domaćin ubacio još poena. To nije bio dobar momentum za nas, a u nastavku smo pali psihološki. A Igokea je ekipa koja to ne prašta. Pokazala je kakav roster poseduje, o čemu govori broj poena igrača sa klupe. Nema šta, moramo da zaboravimo ovu utakmicu i da se okrenemo susretu protiv Cedevita Olimpije”, rekao je Mijatović.

Narednu, 19. rundu, čačanski tabor će igrati kod kuće, a rival će mu biti Cedevita Olimpija. Utakmica timova iz Čačka i Ljubljane zakazana je za subotu 3. februar, a početak okršaja je u 19:00.

Tekst: Nikola Minović/Đurđe Mečanin/Kablarnet.rs