Sport

Juniori Borca slavili u derbiju kola protiv Crvene zvezde

Borac Mozzart – Crvena zvezda mts 71:70 (16:17; 19:15; 16:18; 20:20)

671pregleda

U derbiju 22. runde Roda juniorske lige Srbije, na parketu Dvorane kraj Morave, sastali su se drugoplasirani Borac Mozzart i trećeplasirana Crvena zvezda mts. Bio je to okršaj dve izuzetno talentovane, kvalitetne i perspektivne juniorske ekipe. Ali pobedničkim lovorikama može se okititi samo jedan sastav, a ovog puta je to učinio tabor Miloša Pejanovića, koji je posle 40 minuta velike borbe slavio rezultatom 71:70 (16:17; 19:15; 16:18; 20:20). Ujedno, bio je ovo poslednji meč za juniorski sastav, koji je ligaški deo okončao na drugoj poziciji, sa koje će sačekati završni turnir.

Malo van očekivanja, utakmica je započela prilično neučinkovito. Sastavi su se smenjivali u promašajima, tako da je bilo potrebno više od dva minuta da bi neko probacio loptu kroz obruč. Prvi je to učinio Ćurčić za domaćina. Utom se razigralo još nekoliko igrača, pa je utakmica dobila željeni tempo. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, tako da je gledena prilično ravnopravna borba. Takav odnos snaga potrajao je kroz čitavu prvu deonicu…

Poput starta prvog, tako je početak drugog kvartala počeo pomalo traljavo za oba tima. Ali ubrzo su se stvari promenile, jer su košarkaši dodali gas, pa se tempo ubrzao. U takvoj situaciji Borac je bio tim sa više energije, pa je pokušao da u svoje ruke preuzme kontrolu. Međutim, posao mu se brzo izjalovio, jer Crvena zvezda nije želela to da mu dopusti. Iako je imao u svojim redovima raspoloženog Ćurčića, domaćin je najviše dosegao do plus šest (31:25). Do odlaska na veliki odmor gosti su uspeli da prepolove deficit, tako da je na pomolu bilo zanimljivo drugo poluvreme.

Kanonadom Ćurčića otvoren je treći deo igre. Ujedno, Borac je došao do najvećih plus osam (40:32). To je bio alarm za trenera Jorovića da pozove tajm aut. Njegov tim je pokazao izvesnu reakciju, ali je Borac ipak uspeo da sačuva prednost na svojoj strani semafora. Istina, tempo igre je malo usporio, što je donekle pomoglo Čačanima da kontrolišu rezultat. A krajem treće četvrtine Beograđani su košem Gagića prišli na samo poen deficita (51:50), tako da su oba sastava u odličujući deo susreta ušli sa podjednakim šansama.

Odsudni deo utakmice krenuo je povoljnije po Crvenu zvezdu, koja je preko Gagića došla čak i do vođstva (53:54). Odgovorio je Nikolić na adekvatan način, pa je Borac munjevito vratio suficit. Međutim, kada je jednom osetila da može do prednosti, Crvena zvezda nije odustala, već je nastavila da stavlja na velike muke domaći tim. Ali polovinom deonice Borac je vezao nekoliko učinkovitih napada, pa je posle trojke Miloševića došao do plus devet (67:58), tako da je ta prednost bila ohrabrujuća pred skorašnje razrešenje drame. Gosti nisu odustali, već su vrlo brzo smanjili deficit na samo jedan koš (67:65). A pošto se kraj meča uskoro približio, isti je ušao u egal. U poslednjih 60 sekundi Borac je imao plus tri, ali su gosti trojkom Avlijaša došli do poravnanja (70:70). U narednom napadu Milošević je jednom bio uspešan sa linije za slobodna bacanja, što je bilo dovoljno za trijumf, iako je Crvena zvezda imala dovoljno vremena da nešto promeni.

Borac Mozzart: Radović 2, Vasilijević, Bugarčić 11, Milošević 11, Veljović 3, Nikolić 9, Ivković, Ćurčić 21, Munitlak 10, Popović 2, Erić, Stojić 2.

Crvena zvezda mts: Drobnjaković 4, Radovanović 1, Avlijaš 13, Gačić 15, Gagić 15, Mišić 11, Dabić 7, Lukić, Davidović 4, Novčić.

Tekst i foto: Nikola Minović/Kablarnet.rs