Sport

Marko Marinović: Idemo dalje, okrećemo se novim izazovima

Nakon poraza u Laktašima Borac očekuje meč sa Cedevita Olimpijom...

606pregleda

Košarkaši Borca nisu uspeli da naprave iznenađenje na otvaranju nove sezone u AdmiralBet ABA ligi. Kao bolji tabor iz meča u Laktašima izašao je domaćin, koji je slavio rezultatom 91:89 (21:15; 26:27; 19:31; 25:16).

Prvo poluvreme Borac nije igrao onako kako je to želeo trener Marko Marinović. Mučili su se Čačani da pronađu pravi ritam, naročito u prvih 10 minuta. Istina, nije ni Igokea briljirala, tako da gosti nisu previše rezultatski zaostajali, svega nekoliko poena.

Ali pošto su se timovi vratili na parket posle velikog odmora, krenula je prava košarkaška rapsodija igrača Borca. Sve je išlo kao po loju, tako da je u trećoj četvrtini čačanski sastav došao i do značajne prednosti.

Međutim, u odlučujućem delu okršaja Igokea je ponovo došla do svoje igre, pa je meč ušao u triler završnicu. A u istoj je više sreće, koncentracije, pa i veštine imao domaći sastav. Tačnije Robinson, koji je košem na nekoliko sekundi do kraja svom timu doneo pobedu.

Trener Borca Marko Marinović smatra da je isključivo njegov tim kriv što je izgubio meč.

,,Igrali smo utakmicu protiv jednog jakog protivnika, ali nismo bili spremni da pobedimo u susretu. U jednom momentu smo i ličili na tim, ali ne mogu da budem zadovoljan viđenim. Uz dužno poštovanje prema protivnku, čini mi se da smo mi izgubili utakmicu, a ne Igokea pobedila. Naravno, čestitam Igokei i želim joj puno sreće u toku sezone. Mi idemo dalje, okrećemo se novim izazovima“, kritičan je Marinović.

Kormilar Čačana je prozborio nekoliko reči o svom taboru.

,,Znam jačinu svoje ekipe i fokusiram se samo na to. Trenirali smo dva meseca veoma dobro, ali očigledno da moramo još puno da radimo. Imamo dobre i talentovane igrače, tako da se nadam da ćemo u narednim utakmicama ispraviti greške iz meča sa Igokeom i da ćemo početi da pobeđujemo“, dodao je Marinović.

U narednom kolu Borac će imati priliku da u dvorani kraj Morave ugosti Cedevita Olimpiju, koja je u 1. kolu ubedljivo savladala Krku (88:56). Taj meč je na programu naredne nedelje, a početak je zakazan za 19 časova.

Tekst: Nikola Minović/Kablarnet