Matis letnja akcija 2025
Sport

Memorijal D&D narednog vikenda u Zemunu

Košarkaški klub Zemun organizuje turnir u znak sećanja na Darka Peruničića i Vladimira Dadu Arnautovića!

1.75Kpregleda

Košarkaški klub Zemun od 3.09. do 5.09 organizuje memorijalni turnir D&D TROFEJ ZEMUNA. Na turniru učestvuju pioniri 2007/08 godište koji će igrati u KSC “Pinki” u Zemunu.

Košarkaški turnir organizuje se u znak sećanja na Darka Peruničića i Vladimira Dadu Arnautovića, bivše istaknute igrače i trenere, a pre svega velike ljude.

Na turniru učestvuju najbolji klubovi iz Srbije i gosti iz Republike Srpske.

Takmičenje je organizovano po grupama.

GRUPA “A”: CRVENA ZVEZDA , IGOKEA i OKK BEOGRAD

GRUPA “B” : PARTIZAN, ZEMUN i BORAC ČAČAK

Raspored i satnica turnira:

Petak 03.09.2021

16.30 Crvena Zvezda – OKK Beograd            18.30  Zemun  – Partizan

Subota 04.09.2021

10.30 OKK Beograd – Igokea

12.30 Partizan – Borac Čačak

17.30 Igokea – Crvena Zvezda

19.30 Borac Čačak – Zemun

Nedelja 05.09.2021

10.00 A3 – B3 utakmica za peto mesto

12.00 A2 – B2 utakmica za treće mesto

14.00 A1 – B1 finalna utakmica15.30

Dodela ekipnih nagrada i individualnih priznanja

Dodela ekipnih nagrada i individualnih priznanja planirana je za 15.30 sati.

Darko Peruničić (18.07 1968. – 15. 02 2021.)

U  53. godini od posledica Covid – 19  preminuo je naš prijatelj, profesor i poznati košarkaški trener – Darko Peruničić. Košarkašku karijeru počeo je u rodnom Čačku, u Železničaru, nastavio u Beočinu, a završio u Zemunu. Posle igračke započeo je trenersku karijeru, koja se pokazala kao izuzetno uspešna. Za 22 godine rada, sa mlađim selekcijama KK Zemun, u klub je doneo brojne medalje sa prvenstava Srbije. Iznedrio je mnoge prvoligaške i internacionalne igrače kao što su Novica Veličković, Rade Zagorac, Vasilije Pušica, Marko Pecarski i mnogi drugi. Bio je jedan od najboljih trenera za rad sa mlađim kategorijama koga je Srbija imala.

Darko je igračku karijeru gradio u čačanskom Železničaru, beočinskom BFC – u, Novom Sadu i Zemunu.

Nakon igračke karijere, kao DIF – ovac, posvetio se i trenerskom pozivu. Peruničić je trenirao veliki broj igrača koji su postali reprezentativci Srbije.

Naš dragi prijatelj bio je i sportski direktor KK Zemun u kojem je kao trener učestvovao u postavljanju jedne od najuspešnijih košarkaških škola u Srbiji.

Diplomirao je na Fakultetu za fizičko vaspitanje u Beogradu.

Iza sebe je ostavio suprugu Ivanu i ćerku Miju.

 

 

 

Ostavite komentar