PET NA PET – ĐORĐIJE ĆETKOVIĆ: U mom srcu ima mesta za više klubova Budućnost, Partizan, Real…
Poznati fudbaler, a sad trener u Partizanu drži rekod na karting stazi u Podgorici!
Đorđije Ćetković je prvo podržao društveno odgovorno poslovanje kompanije MOZZART učešćem u Humanitarnom tiketu u podne, a danas je I gost našeg portala u rubrici “Pet na pet”.
Fudbaler iz Podgorice je tokom igračke karijere nastupao za veliki broj klubova od kojih izdvajamo Budućnost, Čukarički, Voždovac, Hanzu, Osnabrik, Đer, Sutjesku I Bežaniju. Veoma dubok igrački trag ostavio je u Hanzi sa kojom je nasupao u Bundesligi. Sa Sutjeskom je postao prvak Crne Gore, a imao je više nastupa za nacionalni tim Sokolova.
Nakon što je okončao igračku karijeru posvetio se trenerskom pozivu. Ovih dana se priključio trenerskom timu “crno – belih” I radiće sa mlađim selekcijama Partizana.
1.Da li ste svojevremeno pored fudbala trenirali još neki sport i koji?
“Pored fudbala kao dečak aktivno sam trenirao košarku. I danas rekreativno igram basket. To mi je kao hobi. Pored košarke obožavam karting vožnje. Karting sam upražnjavao u Nemačkoj dok sam igrao fudbal. Takođe, redovan sam na karting stazama u Beogradu I Podgorici. Mislim da držim rekord staze u Podgorici”.
2.Ko Vam je bio sportski uzor, idol, u tinejdžerskim danima?
“Moj tata je bio dobar fudbaler. Mislim da smo brat I ja povukli taj gen, ali ne sme se zaboraviti ni Predrag Peđa Mijatović koji mi je ujak. Međutim, u to vreme otac me je najviše usmeravao na školu koja je bila na prvom mestu. Generalno naši uzori su bili otac I ujak”.
- Koji klub nosite u srcu?
“Volim podgoričku Budućnost, beogradski Partizan I naravno madridski Real. U srcu ima mesta za sva tri kluba”.
4.Sportski događaj koji je ostao u sećanju i koji ćete pamtiti celog života?
“Iz Voždovca sam otišao u Hanzu na probu. Igrali smo prijateljsku utakmicu protiv Bajerna za koje su nastupali slavni Kan, Jeremis, Lusio…Bio sam silno motivisan, dominirao I postigao pogodak za Hanzu. Ta utakmica je bila moja prekretnica, dobio sam ugovor sa timom iz Roštoka I počeo da igram kako se to kaže top fudbal”.
5.Životni i sportski moto?
“U životu I sportu moraš biti iskren. Bitan je i cilj, a zatim maksimalan rad, posvećenost, profesionalizam…Samo tako se stiže do zacrtane odrednice”.
Bonus pitanje za našeg gosta: Šta u MOZZART – u odigrati na utakmicu koja dolazi iz
Pišu: Nela i Đurđe MEČANIN