Pisac Milan Bogojević objavio je još dve knjige
Autor zapaženih istorijskih dokumentarnih emisija priprema serijal „Vek ljubavi“ koji govori o stogodišnjici fudbalskog kluba Napredak iz Popinaca.

Pisac Milan Bogojević je ovih dana objavio dve nove knjige pod nazivima „Zaboravljeni junaci Velikog rata“ i „Zaboravljeni događaji Velikog rata“, što je bio odličan povod da ga ponovo pozovemo i malo porazgovaramo o knjigama.
„Naša je dužnost da se tih ljudi sećamo, da deci pričamo o njihovim slavnim herojstvima, slavnim bitkama, humanoćšu prema neprijatelju kojom smo zadivili čitav svet. To ne sme da se zaboravi. A neće se zaboraviti samo ako se o tome govori. Prirodno je da čovek pamti i zaboravlja. Srbija kao mala zemlja nema luksuz da zaboravlja svoju istoriju, nema luksuz da joj se ona ponovi još koji put. I nema luksuz da zaboravom pobednik postane poraženi, a žrtva postane dželat. Zato moramo da znamo svoju istoriju, i zato se ja borim.“
Jedan od autora emisije „Tamo gde smo bili“ koja se emituje na Pinku 3 Info, u svojim emisijama nas upoznaje sa životnim sudbinama velikih srpskih vojskovođa i vladara. Do sada je snimio preko pedeset emisija i kaže da neće stati dok god postoji interesovanje da se govori o ovim temama.
„Koliko sam upoznat emisija je vrlo gledana, jedna je od najgledanijih dokumentarnih emisija u Srbiji. Nakon što se emisija premijerno emituje na televiziji, postavljamo je na YouTube kanal – Milan Bogojević, i tu nastavlja svoj život. Mislim da je jako bitno da što više materijala i informacija bude narodu na „dohvat ruke“, da bude lako dostupno. Svi smo mi drugačiji, neko voli da čita knjige, neko da gleda TV, neko voli da kada ima vremena upali YouTube kanal“.
Milan Bogojević je i autor zapaženih istorijskih dokumentarnih serijala „Atentat 1934.“ i „Čuvari našeg neba“ a poslednji koji je uradio i čija se premijera uskoro očekuje, ima neposredne veze sa sportom, odnosno fudbalom. Dokumentarni serijal „Vek ljubavi“ govori o stogodišnjici fudbalskog kluba Napredak iz Popinaca.
„Na prvi pogled u pitanju je lokalna priča, međutim po mnogim elementima u filmu ona ima širinu i mogućnost da se identifikuje sa gotovo svakim mestom u Srbiji. Pored razvoja fudbala od osnivanja kluba, pa do danas. Film prati životne priče najboljih fudbalera. Neke od tih priča su neverovatne“, konstatovao je Bogojević.
Recimo Arsenije Jovanović je potpisao predugovor sa Diseldorfom, koji je u to vreme igrao Bundesligu, a on je dolazio kao igrač iz pete lige Jugoslavije. Dobio je za to vreme ogroman novac, kako je on u filmu rekao u visini petogodišnje plate. A onda su ga otac i predsednik kluba ubeđivali da nije bezbedno da ide u Nemačku jer sa njima smo vodili borbe u Drugom svetskom ratu. I on je vratio novac i karte…
Neki su uspeli za zaigraju u Prvoj ligi Jugoslavije, ali svima njima je, nažalost, zajedničko da na kraju nisu uspeli da naprave velike karije. Ostali su danas upamćeni samo u svom mestu, gde se po kafanama prepričavaju njihovi uspesi i veliki talenti. Tih lokalnih heroja je puna Srbija i to je segment filma gde će se mnogi prepoznati“.
Kablarnet.rs